Ból kręgosłupa: metody leczenia niekonwencjonalne

By | 22 maja 2017

 

Chyba każdy z nas zmagał się czasem z bólem kręgosłupa. W zdecydowanej większości przypadków mijał on sam. Czasami jednak trzeba sobie pomóc, sięgając po rozmaite metody leczenia. Warto wiedzieć, że nie tylko medycyna konwencjonalna sprawdza się w tym przypadku. Jak jeszcze można leczyć chory kręgosłup?

Joga

To system ćwiczeń, który zbudowany jest z rozmaitych pozycji. Istotna jest także praca z oddechem. Osoby decydujące się na tą metodę leczenia muszą pamiętać, że w przypadku silnych dolegliwości bólowych ćwiczenia mogą odbywać się jedynie pod okiem doświadczonego instruktora. Zadba on bowiem o dobór odpowiedniej do odczuwanych dolegliwości pozycji, chroniąc nas tym samym przed pogłębieniem urazu. Joga sprawia, że mięśnie położone wzdłuż kręgosłupa wzmacniają się. W efekcie kręgi są położone prawidłowo, a ból znika.

Akupunktura

To tradycyjna chińska metoda leczenia. Sprawdza się w przypadku wielu różnych dolegliwości. Podczas sesji ciało nakłuwane jest za pomocą bardzo cienkich igieł w ściśle określonych miejscach. Czy to boli? Z całą pewnością nie. Jedynie osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać coś, co porównać można do ukłucia komara. Umieszczone w ciele igły pozostają na swoim miejscu przez około trzydzieści minut. Aby zauważyć poprawę, wykonać trzeba przynajmniej pięć zabiegów, które przeprowadzane są maksymalnie dwa razy w tygodniu. Akupunktura sprawia, że ból znika. Poprawie ulega kondycja całego kręgosłupa. Szczególnie poleca się ją w przypadku tak zwanych korzonków, rwy barkowej oraz przy bólach, które mają charakter promieniujący.

Refleksologia

To terapia uciskowa. Jest podstawą jest przekonanie, że w naszych stopach zlokalizowane są punkty, które mają połączenie z narządami znajdującymi się w naszym ciele. W czasie zabiegu uciskane są punkty, które mają związek z kręgosłupem. Metoda ta nie usunie bólu całkowicie. Pomaga go jednak wyraźnie złagodzić. Jednocześnie doskonale odpręża, co w przypadku dolegliwości ze strony kręgosłupa ma również naprawdę ogromne znaczenie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *