Domowe leczenie zatok

By | 2 września 2015

Bardzo często na siłę próbujemy leczyć się nowoczesnymi, drogimi specyfikami, maściami i antybiotykami. A czasem warto sięgnąć po domowe sposoby w przypadku walki z niektórymi chorobami. W końcu zatoki przynosowe można wyleczyć za pomocą kilku, prostych kroków. Skorzystajmy z nich, zanim udamy się na specjalistyczną wizytę u lekarza. Być może okaże się ona wtedy zbędna i niepotrzebna.

Domowe leczenie zatokA domowe sposoby leczenia zatok mogą być naprawdę proste i wbrew pozorom skuteczne. Świetne właściwości będą mieć tutaj okłady z soli. Dzięki nim dokładnie oczyścimy przegrody nosowe. Jeśli jednak takie rozwiązanie się u nas nie sprawdza, spróbujmy czegoś innego. Możemy np. zakupić w aptece specjalne maści rozgrzewające.

Wystarczy korzystać z nich regularnie zgodnie z receptą lub instrukcją podaną na opakowaniu. Oprócz tego sami w domu możemy wykonać dla siebie pewnego rodzaju inhalacje. Skorzystajmy przy tym z aromatycznych ziół lub olejków eterycznych. Takie inhalacje pomogą nam rozrzedzić wydzielinę z nosa, którą łatwiej będzie później „wysmarkać”. Dodatkowo, tym sposobem zmniejszymy ból, który może towarzyszyć takim problemom z zatokami.

Sprawdź: zapalenie zatok u dziecka objawy

Skorzystajmy więc najpierw z takich domowych sposobów, zanim udamy się na kolejną wizytę do swojego lekarza. Pamiętajmy jednak, że zapalenie zatok u dzieci może mieć znacznie cięższy przebieg. U osób najmłodszych takie domowe sposoby mogą po prostu się nie sprawdzić. Jeśli więć problem z zatokami dotyczy naszych pociech, lepiej będzie , jeśli wybierzemy się z nimi do specjalisty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *