Jak dobrze wybrać buty sportowe?

By | 5 września 2017

Od pewnego czasu coraz więcej osób ulega modzie na zdrowy tryb życia. Niektórzy chcą schudnąć, inni jedynie utrzymać prawidłową wagę lub poprawić kondycję organizmu i swoje codzienne samopoczucie. Temu właśnie służyć ma nie tylko zmiana sposobu żywienia, ale również codzienna aktywność fizyczna.


Aby jakakolwiek zmiana przyniosła pozytywny efekt, trzeba ją wcześniej dobrze przemyśleć i dobrze się do niej przygotować. Dotyczy to zarówno modyfikacji sposobu odżywiania, jak i rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Można skorzystać z porad dietetyka, który ułoży zdrową dietę i udzieli porad co do zasad komponowania zdrowego jadłospisu.

Ruch to zdrowie

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to osoby prowadzące dotąd siedzący tryb życia, powinny wszelkie zmiany wprowadzać powoli. Jednak nie wszyscy o tym pamiętają, co staje się nie tylko przyczyną zniechęcenia, ale w wielu przypadkach również- poważnych problemów zdrowotnych. Ich źródłem bywa zarówno przetrenowanie, jaki i źle dobrane obuwie sportowe, które w dłuższej perspektywie czasu przyczynia się do urazów lub problemów ze stawami czy kręgosłupem. W jaki sposób więc wybierać buty sportowe, aby sobie nie zaszkodzić? A jeśli szukamy butów do biegania to tylko Nike Air Max Thea Black/Summit White

Buty dobieraj do swojej dyscypliny

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od rodzaju dyscypliny sportowej, jaką dana osoba decyduje się uprawiać. Jeśli nawet robi to tylko amatorsko, powinna ćwiczyć w odpowiednim obuwiu. Zgodnie z tym co zalecają trenerzy, inne buty trzeba wybrać, planując bieganie, a zupełnie inne- chcąc ćwiczyć w klubie fitness czy trenować na siłowni. Wybierając się na zakupy, warto zwracać uwagę na podeszwę butów, bo to od niej w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo osoby ćwiczącej. Buty do ćwiczeń powinny stabilnie utrzymywać stopy, a ich podeszwa żadnym wypadku nie może ślizgać się po podłożu. Uwagę trzeba też zwrócić na materiał, z jakiego wyprodukowano obuwie. Sprawdzi się na pewno ten przepuszczający powietrze. Chcąc kupić obuwie sportowe do biegania, trzeba wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a zakupy na pewno będą trafione. Wybór zależy tu od rodzaju podbicia oraz od tego, czy ktoś planuje biegać po chodniku czy w lesie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *