Jak witamina D wpływa na naszą skórę?

By | 23 maja 2016

Jak witamina D wpływa na naszą skórę?

Witamina D jest dla naszego organizmu niezwykle ważna. To ona sprawia, że mamy mocne kości czy zdrowe zęby. Wiadomo także, że wpływa ona na prawidłowe działanie naszego układu krążenia, pomaga osiągnąć szczupłą sylwetkę oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

 

Warto również wiedzieć, że wpływa ona na naszą urodę i jest jedną z witamin, którą nasz organizm może wyprodukować sam, z pomocą promieni słonecznych.

Witamina D a skóra

To właśnie witamina D reguluje cykl odnowy biologicznej naskórka. Wiadomo, że jej niedobór powoduje znaczne pogorszenie się jakości skóry oraz jej szybsze starzenie się. Ponadto skóra staje się bardziej podatna na stany chorobowe i zmiany skórne. Prawidłowe wartości witaminy D w organizmie są dla skory bardzo ważne, ponieważ to właśnie ona pomaga ranom szybciej się goić. Wiadomo także, że zapobiega ona i znacznie zmniejsza stany zapalne skóry takie jak łuszczyca, czy atopowe zapalenie.

Świetnym rozwiązaniem dla kobiet jest krem z witaminą D. To właśnie z powyżej opisanych powodów nie powinno go zabraknąć w naszej kosmetyczce. Ostatnimi czasy to właśnie kremy wzbogacone witaminą D stały się prawdziwym hitem wśród kobiet. Powodem tej popularności stały się jego prozdrowotne właściwości. Krem nie tylko świetnie nawilży naszą skórę, ale też wzbogaci ją o tę cenną witaminę.

Kremy z witaminą D

Rynek kosmetyczny oferuje nam obecnie kilka firm, które produkują kremy z witaminą D. Najlepszym z nich okazuje się być krem marki Lirene proVita D. Jest to absolutna nowość w kosmetologii. Jednym ze składników kremu jest unikalny kompleks LIGHT proVita D, który z powodzeniem likwiduje negatywne konsekwencje niedoboru witaminy D w skórze. Dodatkowo kompleks ten aktywuje naturalne funkcje immunologiczne skóry co z kolei wzmacnia jej barierę ochronną i odpowiednio ją nawilża.

W kremie zawarte są także dodatkowe składniki takie jak: witaminy PP, E i C oraz ekstrakt z imperaty cylindrycznej (rośliny, która jest cennym źródłem potasu). Wszystkie te składniki, połączone ze sobą zapewniają perfekcyjny efekt natychmiastowego nawilżenia, które jest odczuwalne na skórze. Ponadto po użyciu kremu Lirene proVita D skóra staje się świeża i jedwabista oraz odzyskuje swój zdrowy i promienny wygląd.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *