Jakie miejsce na urlop?

By | 21 maja 2017

 

Wprawdzie do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale wielu z nas już dzisiaj zastanawia się nad tym, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Warto pamiętać, że miejsce wypoczynku istotnie wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego nigdy nie powinno się pochopnie decydować, gdzie będziemy odpoczywać.

Góry

Z całą pewnością plusem urlopu w górach są niezapomniane wrażenia, jakich dostarczają nam niesamowite widoki. Wypoczynek w górach powinni wybrać jednak nie tylko ci, którzy spragnieni są wyjątkowych wrażeń estetycznych. W tym miejscu idealnie odpoczną osoby, które cierpią na nadczynność tarczycy, zmagają się z problemami z drogami oddechowymi, mają słabą odporność. Na wysokości powyżej 1500 metrów nad poziomem morza powietrze jest praktycznie zupełnie pozbawione alergenów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z astmą czy alergią. Im wyżej się znajdujemy, tym więcej nasz organizm produkuje czerwonych krwinek. Jest to proces, którzy wyjątkowe korzyści odnosi u osób zmagających się z anemią. Z uwagi natomiast na niewielką zawartość jodu na terenach górskich doskonale będą czuły się osoby chorujące na nadczynność tarczycy.

Niziny

To miejsca charakteryzujące się przede wszystkim bardzo łagodnym klimatem. Właśnie z tego powodu idealnie będą odpoczywać tutaj ci, którzy cierpią na choroby układu krążenia, zmagają się z nadciśnieniem tętniczym krwi, często zapadają na rozmaite infekcje oraz są wrażliwi na zmiany pogody. Trzeba pamiętać, że spacery po płaskim terenie nie obciążają układu krwionośnego tak bardzo, jak wędrówki po górach. Dlatego na nizinach doskonale będą czuć się ci, w przypadku których kondycja układu krążenia pozostawia wiele do życzenia. Osoby, które często chorują powinny wybrać nizinne lasy iglaste. Olejki eteryczne, które się z nich ulatniają działają jak naturalny inhalator.

Morze

Na terenach nadmorskich doskonale wypoczną osoby chorujące na niedoczynność tarczycy. Wszystko z uwagi na zwiększone stężenie jodu, jakie występuje w powietrzu w tych rejonach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *