Letnie dolegliwości, które można pokonać

By | 22 lipca 2017

Letnie dolegliwości, które można pokonaćLato to czas, który większości z nas kojarzy się bardzo pozytywnie. Niestety, nie brakuje osób, które przez letnie miesiące zmagają się z szeregiem niezwykle nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście z większością z nich można sobie bez problemu poradzić.

Puchnące nogi

Lato to czas, kiedy temperatura powietrza osiąga nieraz naprawdę wysokie wartości. Wówczas pojawić mogą się problemy z krążeniem. Tyczy się to zwłaszcza:
– osób, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej;
– kobiet, które spodziewają się dziecka;
– osób, które mają żylaki.
W efekcie pojawia się opuchlizna nóg. Może ona być tak nasilona, że buty niemalże nie mieszczą się w stopach. W takiej sytuacji warto – o ile jest to oczywiście możliwe – chociaż na chwilę unieść nogi powyżej poziomu serca. Można je ułożyć chociażby na biurku. Warto stosować także żele, w których składzie znajduje się wyciąg z kasztanowca. Wystarczy udać się do apteki. Taką maść można kupić bez konieczności przedstawiania recepty. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że jeśli dolegliwości nie ustąpią, koniecznie trzeba umówić się z lekarzem.

Skurcze mięśni

Wbrew pozorom nie dotyczą jedynie mięśni nóg. Mogą lokalizować się na ramionach, a nawet na brzuchu. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości, należy możliwie jak najszybciej udać się w chłodne miejsce. Niezbędne jest także wypicie płynów nawadniających. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że sama woda to w tym wypadku zdecydowanie za mało. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być płyn glukozowo – elektrolitowy. Bez trudu kupimy go w każdej aptece.

Pieczenie oczu

Upał sprawia, że błony śluzowe ciała wysychają. Tyczy się to także naszych oczu. Jest to problem niegroźny, z którym na szczęście można uporać się niezwykle szybko. Rozwiązaniem okazują się być krople o działaniu nawilżającym. Najlepszym rozwiązaniem są te żelowe. Tworzą bowiem na powierzchni oka specjalny filtr, który długo się utrzymuje. Można sięgać także po sól fizjologiczną, którą należy przemywać oczy. Taki zabieg trzeba powtarzać codziennie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *