Pierścionek zaręczynowy symbolem głębokiego uczucia

By | 20 października 2017

Pierścionek zaręczynowy symbolem głębokiego uczucia

Pierścionek zaręczynowy to najpiękniejszy i najbardziej wymowny element biżuterii, symbol głębokiej miłości oraz trwałego uczucia.

Zgodnie z tradycją mężczyzna obdarowuje kobietę pierścionkiem w dniu oświadczyn, prosząc o jej rękę. Przyjęcie pierścionka jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wspólne życie.

Warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy obok obrączki stanowi najważniejszy i najbardziej symboliczny element kobiecej biżuterii.

Różnorodność pierścionków zaręczynowych

Pierścionki zaręczynowe różnią się rodzajem kruszca, kamieniami, sposobem wykończenia. Obok klasycznych propozycji z kultowym brylantem, znaleźć można rozwiązania zdecydowanie bardziej oryginalne i niecodzienne.

Warto pamiętać, że materiały, z których wykonane zostały pierścionki, w znaczny sposób wpływają na jakość i trwałość biżuterii, a także jej cenę.

Dla wielu mężczyzn to właśnie cena w znaczny sposób wpływa na wybór pierścionka zaręczynowego. Warto pamiętać, że zależy ona nade wszystko od rodzaju kruszca oraz kamieni, jakimi została ozdobiona biżuteria.

Najtańsze pierścionki zaręczynowe można kupić już za około 200 zł. Są to propozycje wysadzane cyrkoniami, czyli sztuczną imitacją brylantów, nierzadko wykonane z najtańszego złota. Wbrew pozorom biżuteria z cyrkoniami cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza w przypadku osób, które posiadają ograniczone możliwości budżetowe. Warto jednak pamiętać, że pierścionek zaręczynowy to przede wszystkim symbol głębokiego uczucia, jakie łączy bliskie sobie osoby.

Zdecydowanie trudniej określić górną granicę cenową pierścionków zaręczynowych, w rzeczy samej zależy ona od wielu czynników.

Niepodważalny jest jednak fakt, że wybór tej jakże wyjątkowej biżuterii powinien być przemyślany i dostosowany do własnych możliwości finansowych – rzucanie się z przysłowiową motyką na słońce i chęć zabłyśnięcia przed ukochaną często może okazać się finansową pętlą na szyję, w tej sytuacji zdecydowanie lepiej zachować zdrowy rozsądek i wybrać biżuterię odpowiadającą zasobom finansowym. Rozsądną propozycję stanowią pierścionki marki Aclari.

Zapożyczanie się u znajomych czy korzystanie z kredytów bankowych lub pożyczek pozabankowych na zakup zaręczynowej biżuterii, zwłaszcza w obliczu ślubu, który zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem, nie należy do decyzji rozsądnych, a skutki takiej decyzji mogą w bolesny sposób odbić się na wspólnym życiu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest odkładanie pieniędzy z kilku lub kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem – pozwoli to zgromadzić odpowiednią kwotę, a tym samym zakupić pierścionek wyjątkowy i oryginalny, który z całą pewnością zaskoczy wybrankę serca i jednocześnie nie zrujnuje kieszeni mężczyzny.

Z czego wykonywane są pierścionki zaręczynowe?

Najpopularniejszym kruszcem, z którego zostały wykonane pierścionki zaręczynowe, jest bez wątpienia złoto. Tradycyjna biżuteria zaręczynowa produkowana jest ze złota żółtego, warto jednak pamiętać, że istnieje również złoto białe, stanowiące stop złota i cynku, niklu, a niekiedy nawet srebra. Białe złoto, podobnie jak żółte, jest bardzo odporne na uszkodzenia, jednak szybciej traci blask. Dostępne są również propozycje wykonane ze złota mieszanego.

Pierścionek zaręczynowy może być także wykonany z tytanu, który w ostatnim czasie znajduje coraz szersze zastosowanie w jubilerstwie.

Tytan jest bardzo lekki, odporny na uszkodzenia, ogniotrwały. Jego niepodważalną zaletą jest to, że nie wywołuje on reakcji alergicznych i nie ciemnieje podczas kontaktu z chlorem (np. w czasie kąpieli w basenie).

Ponadto jest to materiał stosunkowo tani, średnio dwa razy tańszy niż tradycyjne złoto.

Oryginalnym kruszcem jest także platyna, metal występujący w naturze bardzo rzadko, co automatycznie przekłada się na jego cenę. Platyna często kojarzona jest ze stylem art deco, była bardzo popularna w okresie dwudziestolecia międzywojennego, ponownie do łask wróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *