Pierwiastki, bez których nasz organizm będzie szwankował

By | 21 lipca 2017

Pierwiastki, bez których nasz organizm będzie szwankowałAby nasz organizm działał prawidłowo, potrzebuje wielu witamin i składników mineralnych. Kiedy zaczyna ich brakować, zaczynają się poważne problemy.

Poniżej prezentujemy te pierwiastki, które powszechnie uznawane są za najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Żelazo

Kiedy zaczyna go brakować, cera blednie, pojawiają się zawroty głowy oraz anemia, w przypadku której niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Niedobory żelaza to stan charakterystyczny nie tylko dla osób nieprawidłowo się odżywiających, ale również dla tych, którzy żyją w nieustannym stresie. To także problem kobiet, u których występują bardzo obfite miesiączki. Aby problem niedoboru żelaza nas nie dotyczył, należy do diety włączyć:
– wołowinę;
– natkę pietruszki;
– cieciorkę;
– maliny.
Żelazo będzie się wchłaniało zdecydowanie lepiej, jeśli zadbamy także o to, aby w diecie nie brakowało witaminy C.

Jod

Jeżeli w naszym organizmie będzie go zbyt mało, szwankować zacznie tarczyca. Trzeba pamiętać, że jej niewłaściwa praca przekłada się na problemy z całym organizmem. Do typowych objawów niedoborów zalicza się trudności z koncentracją uwagi oraz pamięcią. Jodu nie będzie nam brakowało, jeśli na naszym stole często gościć będą:
– krewetki;
– dorsze;
– śledzie;
– czereśnie.
Trzeba pamiętać, że pierwiastek ten jest szczególnie istotny w przypadku kobiet, które są w ciąży. Kiedy jodu jest za mało, drastycznie wzrasta ryzyko poronienia.

Wapń

Odpowiada za kondycję naszych kości oraz zębów. Kiedy jego poziom jest zbyt niski, musimy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem złamań oraz niezwykle bolesnych skurczy mięśni. Aby wapnia nigdy nie zabrakło w naszym organizmie, koniecznie trzeba wprowadzić do diety mleko i jego przetwory, śledzie oraz łososia. O wapniu muszą pamiętać – podobnie jak w przypadku jodu – kobiety, które spodziewają się dziecka. Rozwijający się płód ma bowiem bardzo duże zapotrzebowanie właśnie na ten pierwiastek. Wapń okazuje się być także doskonałym wsparciem w utrzymaniu w ryzach masy ciała.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *