Popularne mity o odchudzaniu

By | 24 lipca 2017

Popularne mity o odchudzaniuKażda kobieta marzy o pięknej, szczupłej sylwetce. Niestety, walka o taką figurę wymaga wielu wyrzeczeń.

Wokół odchudzania narosło wiele szkodliwych mitów, które istotnie utrudniają nam walkę o perfekcyjną sylwetkę. Rozprawmy się dzisiaj z tymi, które są najbardziej znane.

Jedz mało, a na pewno schudniesz

Wielu osobom chcącym zgubić nadprogramowe kilogramy wydaje się, że doskonałym sposobem jest drastyczne ograniczenie liczby spożywanych kalorii. Tymczasem jest to najgorsze, co można zrobić. Takie rozwiązanie sprawia, że organizm zostaje wytrącony z równowagi. Tempo procesów metabolicznych może zwolnić nawet o 40%. Wszystko po to, aby organizm mógł przetrwać. Aby schudnąć, należy jeść. Z diety trzeba wyeliminować niezdrowe produkty, do których zalicza się między innymi żywność wysokoprzetworzona, do której zalicza się między innymi batoniki i gotowe ciastka.

Najlepiej sprawdza się dieta wysokobiałkowa

Przekonanie, że dieta wysokobiałkowa jest najzdrowsza i najszybciej pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów jest błędne. Coraz głośniej mówi się o tym, że to jedna z najgorszych diet, na jaką można postawić. Wprawdzie pozwala stracić zbędne kilogramy, ale jednocześnie zwiększa ryzyko osteoporozy, chorób nerek i wątroby. Najlepszą dietą, która nie tylko pomaga schudnąć, a jednocześnie naprawdę korzystnie wpływa na nasze zdrowie jest dieta DASH. Podkreśla się wręcz, że to nie dieta, a sposób żywienia. DASH ujmuje wszystkie potrzebne naszemu organizmowi składniki odżywcze, szczególny nacisk kładąc na te, które niezbędne są do prawidłowej pracy układu krążenia.

Stres odchudza

To jedno z częściej powtarzanych przekonań. Tymczasem stres sprawia, że nasza waga idzie w górę. Podkreślić trzeba, że życie w ciągłym stresie sprawia, że pogarsza się kondycja flory bakteryjnej w naszych jelitach. Mnożą się bakterie, które wprawdzie rozkładają węglowodany, ale zamieniają je w tłuszcz. Ten jest z kolei doskonale przyswajalny przez nasz organizm, co skutkuje przybieraniem na wadze. Lepiej więc zrobić wszystko, aby odczuwany stres zminimalizować.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *