Szampon Eloderm – zastosowanie i właściwości

By | 2 sierpnia 2017

Choć każde dziecko wymaga troskliwe pielęgnacji, niektóre wymagają jej podwójnie. Mowa o niemowlętach i maluchach z problemami skórnymi, nadwrażliwością, alergiami czy atopowym zapaleniem skóry. Trzeba bardzo uważnie dobierać kosmetyki, nie tylko by pomóc, ale i po to, żeby nie zaostrzyć stanu skóry.

Eloderm szampon nie tylko świetnie sprawdza się w pielęgnacji niemowląt, ale ułatwia mycie włosów i skóry głowy także dorosłym borykającym się z podrażnieniem raz przesuszeniem.

Od pierwszego dnia życia

Kosmetyki Eloderm, w tym szampon do włosów, zostały dokładnie przebadane dermatologicznie pod kątem potencjalnej szkodliwości oraz właściwości dobroczynnych. Można więc bez obaw stosować je już u noworodków, których skóra nie wykształciła jeszcze barier ochronnych i jest niezwykle podatna na uszkodzenia. Szampon Eloderm jest bardzo delikatny i nie stwarza zagrożenia dla maluchów. Jego skład jest oparty na emolientach, więc dogłębnie nawilża i łagodzi uczucie swędzenia lub ściągnięcia, które może towarzyszyć maluchom.

Skóra o wyjątkowych potrzebach

Eloderm szampon został tworzony po to, by zaspokajać potrzeby skóry nadwrażliwej. Zawiera kompleks NMF, który naśladuje naturalne nawilżanie skóry głowy, nie wchodząc z nią w żadne reakcje alergiczne. Specjalne, dobrze dobrane składniki nawilżają i zatrzymują utratę wody ze skóry, a masłu Shea wspomaga procesy regeneracyjne. Eloderm zawiera także kompleks składników odżywczych z pszenicy oraz aminokwasy, które odpowiadają za strukturę włosa i wzmacniają jego konstrukcję. Co więcej, ewentualne uczucie ściągnięcia, pieczenia i inne przykre doznania redukuje alantoina i d – panthenol. W składzie nie znajdują się zbędne substancje grożące wystąpieniem reakcji uczuleniowych, jak barwniki i parabeny, a także wysuszające SLS i SLES oraz mydło.

Nie tylko dla niemowląt

Nie tylko najmłodsi mogą korzystać z szamponu Eloderm. Emolienty świetnie działają na przesuszony naskórek, a tworzona przez nie warstwa zapobiega odparowywaniu wody. Dlatego też chętnie sięgają po niego dorośli z problemami skórnymi. Odpowiedni szampon dla skóry wrażliwej to nie tylko komfort, to także piękne włosy – ich kondycja zależy w ogromnej mierze od tego, na ile zdrowa i zadbana jest skóra głowy. Mimo zdolności tworzenia ochronnej powłoczki na skórze, emolienty w szamponie nie zapychają porów i nie powodują powstawania zmian. Z pewnością Eloderm szampon jest godny wypróbowania przez każdego, kto boryka się z wrażliwością skóry na czynniki zewnętrzne i często odczuwa związany z jej podrażnieniem dyskomfort.

Dodatkowe informacje na temat szamponu Eloderm znajdziemy na stronie producenta: http://www.eloderm.pl/szampon.html.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *